• Tydzień Bibliotek

        • W dniach od 8 do 15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Jest to ogólnopolska akcja organizowana od lat przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa. W tym roku hasłem przewodnim jest " Biblioteka-miejsce na czasie". W związku z tym nasza biblioteka szkolna przygotowała liczne atrakcje dla swoich czytelników. Były to wystawy: pt. "Cytaty znanych Polaków o książkach ", "Myśli wybitnych ludzi o  bibliotekach". Odbyła się również prezentacja " Najpiękniejszych bibliotek na świecie " oraz  "Nadziwnieszych bibliotek świata ". W czytelni bibliotecznej uczniowie mogli wpisywać swoje propozycje książek, ktore chcieliby, aby znalazły się w bibliotece. Akcja ta miała też na celu lepsze poznanie zainteresowań czytelniczych i uwzględnienie ich przy najbliższych zakupach książek. W bibliotece przez cały tydzień odbywały sie liczne rozmowy i pogadanki nt ulubionych pisarzy i ich dzieł.

        • Dzień Ziemi

        • W dniu 22 kwietnia w naszej szkole obchodzono Dzień Ziemi. Uczniowie ubrali się na zielono aby uczcić ten dzień. W klasach przygotowano kolorowe gazetki o tematach ekologicznych.  W starszych klasach odbył się konkurs "Matematyka w ekologii". Dwóch reprezentantów z każdej klasy  zmagało się z zadaniami przygotowanymi przez panią Ewę Asienkiewicz. Zadania okazały się łatwe a uczestnicy wykazali się wiedzą ekologiczną i umiejętnościami matematycznymi bo aż 6 klas czyli 6a, 6b,6c, 7a, 7b i 7c uzyskało 100 % punktów możliwych do zdobycia. 
             W ramach obchodów Dnia Ziemi pani Aleksandra Sanecka - Bugaj i pani Agnieszka Kołosowską wyruszyły wraz ze swoimi klasami czyli 6c i 7b aby posprzątać park koło Sosiru.
              W wyniku sprzątania zebrano 20 worów śmieci. A okolica od razu wypiękniała. 
              Uczniowie przy okazji sprzątania przypomnieli sobie zasady  segregacji śmieci pod czujnym okiem wychowawczyń.

                                                        opiekunowie samorządu: Aleksandra Sanecka - Bugaj oraz Ewa Asienkiewicz

        • Konkurs matematyczny "Świetnie liczę"

        • Od dnia 16 kwietnia  do 8 maja w naszej szkole trwały eliminacje do konkursu, w którym szukano ucznia który w naszej szkole liczy najlepiej. W ciągu tych trzech tygodni uczniowie zmagali się z zadaniami, w których musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami  z matematyki a w szczególności kolejnością wykonywania zadań oraz zadaniami logicznymi. Kilkukrotnie była potrzeba przeprowadzania dogrywek, ponieważ uczniowie wykazywali się znakomicie zdobytą na lekcjach wiedzą matematyczną. 
             W dniu 8 maja odbył się finał konkursu. A 10 maja wręczono dyplomy i nagrody uczniom. Pragnę ogłosić, że Julia Santa z klasy 8a okazała się najlepiej liczącą uczennica w naszej szkole oraz zajęła I miejsce, wśród wszystkich uczniów klas ósmych. Ex aequo II miejsca zajęły: Agata Szkolna z klasy 5b (zajęła I miejsce, wśród wszystkich uczniów klas piątych) oraz Matylda Kąkol z klasy 4c (zajęła I miejsce, wśród wszystkich uczniów klas czwartych). III miejsce zajął Patryk Żurawski z klasy 7a (zajął I miejsce, wśród wszystkich uczniów klas siódmych). IV miejsce zajęła Alicja Gajda z klasy 6c ( zajęła I miejsce, wśród wszystkich uczniów klas szóstych). 
              Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a w szczególności zwycięzcom poszczególnych kategoriach klasowych.
              Zapraszamy do udziału w konkursie już w przyszłym roku szkolnym.

                                                                                                                  koordynator szkolny: Ewa Asienkiewicz

        • Wyniki konkursu plastycznego

        • Dnia 13.05.2024r. zostały wręczone nagrody dla laureatów szkolnego konkursu plastycznego dla klas I-III pt.: "Kim będę, gdy dorosnę?".  Jury miało trudny orzech do zryzienia, aby wśród wszystkich  prac, które zgłoszono do udziału  w konkursie, wybrać te najbardziej pomysłowe, estetyczne i samodzielne. Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że są kreatywni i obdarzeni talentami.

          A oto lista zwycięzców:

          I miejsce - Wiktoria Wójcik kl. 3b

          II miejsce - Karolina Kluziak kl. 2c

          III miejsce - Oliwier Gogowski kl. 1b

           

          Wyróżnienia: Fabian Mielczarek kl. 1a oraz Wiktoria Mieczkowska kl. 1c.  

          Konkurs został przeprowadzony w ramach realizowanej przez wych. klasy 2a Annę Muchę innowacji pedagogicznej  - "W świecie zawodów".

        • Biblioteka - miejsce na czasie

        • Dnia 10.05.2024r. uczniowie klasy 2a wybrali się z wizytą do Biblioteki Miejskiej w Słubicach. W tym szczególnym czasie jakim jest trwający XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek nasi uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska pracy bibliotekarzy oraz poznać zasady wypożyczania książek, a także dowiedzieć się jaką drogę musi przejść każda z nich począwszy od pomysłu w głowie autora, po pięknie ilustrowany egzemplarz znajdujący się na bibliotecznej półce. Był to niezwykle ciekawie spędzony czas...a jeśli i Ty chcesz się dowiedzieć, gdzie znajduje się wypożyczalnia skrzydeł, koniecznie odwiedź bibliotekę!

        • Gminne Kunowickie Wyścigi Rzędów dla klas 1-3

        • W dniu 9 maja na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kunowicach odbyła się 2 edycja Gminnych Kunowickich Wyścigów Rzędów. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Razem dla Dzieci pod patronatem burmistrza Słubic. Naszą szkołę reprezentowała 12 osobowa drużyna składająca się z uczniów klas 1-3. Dzieci dzielnie walczyły finalnie zdobywając III miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym dzielnym zawodnikom.

        • Klasa Ib z wizytą w Galerii OKNO

        • 7 maja klasa Ib odwiedziła słubicką Galerię OKNO. Pani Anna Pnek-Kusz zapoznała dzieci z aktualną wystawą oraz utrwaliła zasady zachowania w takim miejscu jak  Galeria Sztuki. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknych dzieł sztuki. Następnie klasa wzięła udział w warsztatach artystycznych podczas których powstały przepiękne prace.   

        • Występ artystyczny klasy III c i VIII a podczas Wincentyńskiego Festynu Parafialnego

        • Dnia 03 maja 2024 r. w Wincentyńskim Festynie Parafialnym Przy Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach wzięły udział uczennice klasy III c, które przygotowały występ artystyczny pod opieką wychowawcy p. Haliny Samsonowicz.

          Były to solistki: Emilka Świedzińska w piosence „Przepis na bluesa”, Karolinka Szajdzińska w piosence „Smutny wiersz”, a piosenkę „Kolorowe bajki” uczennice zaśpiewały w składzie: Emilka Świedzińska, Karolinka Szajdzińska, Palinka Braun, Natalka Ziemianin, Zosia Zyska, Emilka Pietrow i Julka Zaborowska.

          Również uczennice klasy VIII a pod opieką wychowawcy p. Reginy Wieczorek zaprezentowały Taniec z szarfami – „Biało-czerwona”.

           

        • Laboratoria Przyszłości maj - czerwiec 2024

        • Od października 2023 r.  co tydzień grupa chętnych uczniów  spotyka się  na warsztatach krawieckich, by w miłej, sprzyjającej rozmowom i pracy atmosferze nauczyć się szyć oraz rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie. Oprócz poznania czynności przygotowawczych od skrojenia materiału, poprzez naukę różnych sposobów szycia – maszynowego i ręcznego, wykańczania i ozdabiania prac  celem naszych spotkań jest wykonanie różnych prac technicznych.  Uczniowie  wykonali przepaski na  rękę dziergane na  drutach,  breloki ze  sznurka,  wyszywane kwiatki,  serduszka ściegiem za igłą, dziergane, krzyżowane, nakładane.  Uczniowie bardzo chętnie  biorą udział we wspomnianych przedsięwzięciach. Wykonane  dzieła przekazują  najbliższym.  Utwierdza to nas w przekonaniu, że projekt sprawdził się i może śmiało był realizowany w kolejnym roku szkolnym.  Zapraszamy do fotorelacji.

        • Jak być dziś patriotą?- z wizytą w szkolnej bibliotece

        • Dnia 30.04 biblioteka szkolna przygotowała wystawę "Jak być dziś patriotą?". Bibliotekę odwiedziły klasy 2a, 2c oraz 3b. Uczniowie wysłuchali ciekawych i inspirujących historii o sławnych polskich patriotach dawnych i współcześnie żyjących. Następnie dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, jak rozumieją patriotyzm dziś oraz jakie postawy na co dzień świadczą o tym, że ktoś jest patriotą. Rozmawiano również o szacunku, wiedzy, poświęceniu i solidarności.

        • Pasowanie na Czytelnika klas I

        • MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ  KLASY

          UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY

          ŻE BĘDZIEMY KOCHAĆ KSIĄŻKI

          KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY

          I WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK

          BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ

          OBOWIĄZKI CZYTELNIKA

          TRAKTOWAĆ Z POWAGĄ

          PRZYRZEKAMY !

          W ostatnim czasie w naszej szkole odbyło się  Pasowanie na Czytelnika klas I.  

          Celem pasowania było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

          Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, od pań pracujących w naszej bibliotece, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści dowiedzieli się również, jak powstaje książka.

          Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki oraz wypożyczyli pierwszą książeczkę.

          Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

        • Wyniki konkursu 900 lat dziedzictwa biskupów lubuskich. Wizja w barwach i formach.

        • Organizatorem  konkursu plastycznego był Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy, którego celem  było poprzez sztukę wyrażenie  swojej  wiedzy na temat  historii związanej z ustanowieniem  siedziby  biskupstwa lubuskiego. Zachęcenie do refleksji nad dziedzictwem kulturowym i religijnym tego regionu. Konkurs  miał charakter  międzynarodowy poprzez integrację społeczności transgranicznej i uczestnictwo w tworzeniu sztuki związanej z obchodami Jubileuszu 900 - lecia  utworzenia  biskupstwa  lubuskiego.  Komisja oceniała prace pod względem pomysłowości, nowatorstwa i zgodności z tematem. W wyniku obrad w różnych kategoriach wiekowych  przyznało  nagrody.I tak: w kategorii kl. I-II  -  2 miejsce zdobyła  Antonina Moczydłowska z kl. 2 b, w kategorii  kl. III-IV - 2 miejsce Zuzanna Marciniak, 3 miejsce Urszula  Kaliska  z kl.   4c,  wyróżnienie  otrzymała Alisa Boiko z kl. 4c.   Uroczyste wręczenie  dyplomów i nagród odbędzie się dnia 6.05.2024 r. o godz. 9.30 w Centrum Spotkań Polsko - Niemieckich w Górzycy.   Laureatkom serdecznie  gratulujemy!  

        • Koncert w wykonaniu Lubuskiego Biura Koncertowego !!!

        • Za nami kolejny koncert z cyklu koncertów edukacyjnych Lubuskiego Biura Koncertowego, który odbył się w dniu 17 kwietnia. Tym razem byliśmy świadkami rozmowy harfy z tubą, która z całą pewnością pogłębiła zainteresowanie uczniów światem dźwięku i jego pięknem.

        • " Akcja sadzenia kwiatów"

        • Nawiązując do tematu tygodnia, którego tytuł brzmiał:

          " Porządki w ogrodzie", dzieci z oddziału przedszkolnego zamieniły się w małych ogrodników. Pobyt na świeżym powietrzu wykorzystaliśmy na sadzenie kwiatów na terenie szkoły.

             Dzięki codziennej obserwacji przedszkolaki będą mogły przekonać się jaki jest cykl rozwoju roślin oraz jak ważna jest ich codzienna pielęgnacja.

             Akcja sadzenia kwiatów wokół przedszkola ma inspirować najmłodszych do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o otoczenie naszego przedszkola. Dzieci z uśmiechem na twarzy oraz dużym zaangażowaniem pomogły sadzić kwiaty. Była to niezapomniana lekcja przyrody.

        • "Mamy to - I miejsce w konkursie Ile waży Św. Mikołaj ?"

        • Grupa "Biedronki" zdobyła I miejsce w kategorii monety o największej wadze w przeliczeniu na jednego wychowanka w charytatywnym konkursie

          "Ile waży Św. Mikołaj ?".

              Dzieci z oddziału przedszkolnego wygrały nagrodę pieniężną w kwocie 2000 zł, natomiast opiekun otrzymał 200 zł. Nagrody zostaną przeznaczone na cele edukacyjne.

        • Wycieczka do Hydropolis

        • W dniu 12.04.2024 r.  uczniowie kl. 4b pojechali na wycieczkę  do Centrum Edukacji Ekologicznej - Hydropolis we Wrocławiu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  warsztatów przyrodniczych. Następnie obejrzeliśmy film, opowiadający o powstaniu wody na naszej planecie.  Przewodnik oprowadził  uczniów przez kolejne  strefy  tematyczne o wodzie. Ekspozycje, multimedia, ciekawa  scenografia pozwoliła  poznać wiele tajemnic związanych z wodą. Dotyczyły one  m.in.  głębin morskich, historii inżynierii morskiej, człowieka  i wody, kapsuły batyskafu Trieste. Wycieczkę  dla całej  klasy wygrała  Maja Raźna  w konkursie  ,,Jak dbam, tak mam, co do ścieków  nie pasuje".  Wyjazd  połączony ze zwiedzaniem Hydropolis można uznać za udany.  Poszerzyliśmy  horyzonty  o nowe doznania  estetyczne i wiedzę. 

        • Wycieczka klasy 2a do Kowalowa

        • Dnia 11 kwietnia klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej Polna Kromka w Kowalowie. Tam mieliśmy niepowtarzalną okazję do podróży w czasie. Poznaliśmy sposoby pracy i narzędzia używane w tradycyjnej zagrodzie jak i  pracę rolnika oraz wykorzystywane sprzęty w nowoczesnym gospodarstwie. Punktem kulminacyjnym naszego wyjazdu był jednak udział w warsztatach - "Od ziarenka do bochenka". Ileż to było radości,  pracy i przepięknie pachnących jej efektów! Chleb nigdy wcześniej nie smakował nam tak bardzo! To był pełen uśmiechów i bliskiego kontaktu z przyrodą dzień. Dziękujemy Państwu Śliwińskim za serdeczną gościnę w swoich progach oraz ogrom przekazanej nam wiedzy.

        • Spotkanie z mięczakami:)

        • W dniu 10 kwietnia  uczniowie klas 1a, 1b, 2a oraz nasi milusińscy z oddziału przedszkolnego kolejny raz mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych poprowadzonych przez Panią Natalię Duer. Tym razem Pani Natalia przybliżyła nam świat mięczaków.  Podczas zajęć m.in. poszukiwaliśmy ślimaków ukrywających się w pobliżu naszej szkoły, poznaliśmy ich budowę oraz tryb życia. To były niezwykle ciekawe i interesujące zajęcia.

        • Akcja sadzenia drzew

        • Dnia 8 kwietnia uczniowie  klasy 1c wraz ze swoimi rodzicami posadzili ponad 500 dębów na terenie Leśnictwa Nowy Młyn.

        • Podsumowanie akcji: Góra Grosza !!!

        • W dniach 01.11.2023 do 29.02.2024 klasa 1b wraz z wychowawcą koordynowała zbiórkę na rzecz XXIV edycji akcji: „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, które pomaga dzieciom wychowującym się w różnych formach opieki zastępczej. Dzieci wraz ze swoimi najbliższymi bardzo zaangażowały się w akcję, chętnie segregowały monety, które następnie podliczaliśmy. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać kwotę 292 zł. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

           

          Wychowawczyni klasy 1b

          Katarzyna Andrejczuk