• Zielony bałagan

        • Rozpoczyna się nowy projekt pt. "Zielony bałagan", którego organizatorem jest Prezes Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, Pani Natalia Duer. Inicjatywa dofinansowywana jest ze środków Gminy Słubice. Akcja ma na celu pokazanie mieszkańcom korzyści dla środowiska i człowieka, płynących z ograniczenia koszenia dzikich łąk. W wyznaczonych miejscach w naszym mieście będziemy mogli zaobserwować naturalny rozwój dzikiej, miejskiej łąki. Wstrzymanie się od koszenia oznakowanych terenów potrwa do października.

        • Czar Owczar

        • W miniony piątek, tj. 19.05.2023r. uczniowie klas 1a i 3b wybrali się na wycieczkę do Owczar. Był to jeden z wyjazdów zrealizowanych w ramach prowadzonej w ww. klasach innowacji przyrodniczej. W  tej malowniczo położonej wsi znajduje się Muzem Łąki, które było celem naszej krótkiej podróży. Dzieci miały okazję m.in. zobaczyć z bliska wiele gatunków roślin i zwierząt, poznać ich zwyczaje, dowiedzieć się czym są murawy kserotermiczne, czy też dlaczego teren, na którym przebywają jest pagórkowaty. Było to niezwykle cenne, bliskie spotkanie z przyrodą, które umilał nam niekończący się śpiew ptaków. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy Pani Natalii oraz Pani Ewie za piękny, wspólny czas.

        • Klasa II a i III b w siedzibie Gryfa 

        • 18 maja 2023r. klasa II a i III b wybrały się na wycieczkę do Szczecina – siedziby Gryfa.  Zwiedzanie nasi uczniowie zaczęli od Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Dzieci poznały historię szczecińskiego transportu. Zobaczyły i weszły do środka m. in. tramwaju na korbę, autobusu jelcz, zwanego ogórkiem oraz mogły przekonać się jak wyglądała „Warszawa”, „Polonez”, „Maluch”, duże „Fiaty”, a także polskie motocykle i nie tylko.  Po obiedzie dzieci udały się na długi spacer Wałami Chrobrego, które są wizytówką miasta. Na skarpie, wzdłuż zielonego szpaleru drzew, na przestrzeni pół kilometra ciągnie się szeroka aleja wzdłuż której zobaczyły przepiękne i olbrzymie budynki min. Akademię Morską oraz Muzeum Narodowe. Po długim spacerze  był czas relaksu i odpoczynku. Nasi wychowankowie wraz z opiekunami  wypłynęli w rejs statkiem wzdłuż Wałów Chrobrego. Niepowtarzalna panorama na miasto oraz port na długo pozostaną w ich pamięci.

        • "Pchła Szachrajka"

        •  W ramach wygranej w konkursie "Ile waży św. Mikołaj", grupa przedszkolna miała okazję zobaczyć prawdziwych aktorów, którzy przybyli do nas z Teatru Rozmaitości GWITAJCIE ze Szczecina.
             Dzieci z ogromną przyjemnością obejrzały przedstawienie pt. "Pchła Szachrajka". Po zakończeniu spektaklu odbyły się warsztaty teatralne dla najmłodszych pociech.
             "Biedronki" wystąpiły na scenie w przebraniach i pod okiem doświadczonych aktorów zaprezentowały bajkę pt. "Rzepka" Juliana Tuwima. Nasi goście zachęcili również dzieci do zabawy przy muzyce, miały możliwość wyrażania emocji oraz brały udział w zabawach usprawniających buzię i język.
             Przedszkolaki miło spędziły czas, były zadowolone i uśmiechnięte. Dziękujemy gościom za przybycie i urozmaicenie czasu naszym podopiecznym.

        • Projekt klasy 6c

        • W roku szkolnym 2022/2023 klasa 6c wraz z wychowawcą panią Pauliną Prońską brała udział w projekcie Fundacji Uniwersytet Dzieci „Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?”. Projekt miał na celu pomóc uczniom w odniesieniu życiowego sukcesu poprzez wspieranie rozwoju ich kompetencji społeczno-emocjonalnych. Projekt miał formę 8 zajęć, podczas których uczniowie działali zarówno zespołowo, jak i indywidualnie. Na zajęciach uczniowie pracowali nad asertywną i konstruktywną komunikacją, a także wzięli udział w ćwiczeniach pomagających w regulacji emocji. Dzięki projektowi uczniowie mieli możliwość nauczyć się lepiej rozumieć siebie oraz innych, wzmocnić poczucie własnej wartości, a także uważność. Ponadto mogli rozwinąć umiejętność komunikacji oraz nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji.

        • " Odwiedziny strażaków"

        •    Dnia 12.05.2023r. nasze przedszkolaki przywitały na terenie szkoły Ochotniczą Straż Pożarną ze Słubic. Dzieci mogły z bliska podziwiać pojazd strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy oraz dowiedziały się na czym polega praca naszych dzielnych strażaków.

             " Biedronki" miały możliwość przebywania w wozie strażackim. Jednak największą atrakcją było trzymanie węża i lanie wody przez dzieci z pomocą strażaka.

             Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru oraz przypomnieli numery alarmowe do służb ratowniczych. Nasi podopieczni dowiedzieli się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka.

             Wizyta naszych gości utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej. Dziękujemy pani Natalii Przekorackiej za zorganizowanie spotkania ze strażakami, którzy przekazali cenną wiedzę dzieciom. 


        • Spotkanie autorskie

        • W dniu 15.05.2023r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z Łukaszem Wierzbickim pisarzem i podróżnikiem. Kl.2c i 3c wraz z wych.uczestniczyla w tym spotkaniu. Autor opowiadał o swoich podróżach, znajomościach z innymi podróżnikami np. z Aleksandrem Dobą, jak powstają jego książki...Te spotkanie było niesamowitym przeżyciem, pełnym pasji i humoru.

        • Laboratoria przyszłości-maj

        • Warsztaty  artystyczne ze sznurka makrama -  znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii.
          W średniowieczu stosowano ją  do ozdoby królewskich szat, w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na sofy, fotele. Prezentujemy  breloczki wykonane techniką makramy przez  uczestników  naszych warsztatów.

          #laboratoriaprzyszlosci

        • Gala konkursu

        • Dnia 10.05.2023r. odbyła się uroczystość podsumowania wojewódzkiego konkursu plastycznego pt.: ,,RZEMIOSŁO W NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE”. Eliminacje zorganizował Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp. Laureaci, uczestnicy zostali zaproszeni na galę wręczenia dyplomów, nagród, podziękowań w obecności Lubuskiego Kuratora Oświaty pani Ewy Rawy oraz sponsorów.

          Prezentujemy fotorelację. Serdecznie gratulujemy finalistom.

        • PRO ARTE 2023 LUBUSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY WYNIKI

        • Dnia 11 maja w galerii OKNO odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu fotograficznego PRO ARTE 2023 eliminacji powiatu słubickiego. Wręczono wyróżnienia i nagrody z nominacjami do etapu wojewódzkiego, który już niebawem 17 maja w Regionalnym Centrum Animacji i Kultury w Zielonej Górze.

          Nominację otrzymała: kat. II - Julia Rękawiecka z kl. 7a ;wyróżnienie w kat. I - Pola Roguz z kl. 4c.

          Serdecznie gratulujemy.

        • Dzień Ziemi w klasach IV - VIII

        • Tegoroczne obchody tego szczególnego święta odbyły się w naszej szkole w kilku etapach. Dwuosobowe drużyny z klas IV – VIII wzięły udział w konkursie matematyczno - ekologicznym organizowanym przez Panią Asienkiewicz, oto wyniki konkursu:

          I miejsce - klasa IV c – 100 %

          II miejsce – klasa V b – 95 %

          III miejsce – klasa VI b – 94 %

          Kolejnym przedsięwzięciem było posprzątanie parku przy Alei Niepodległości przez uczniów klas V c i 8 b. W ciągu godziny udało nam się zebrać około 20 dużych worków śmieci i mamy nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta docenią nasz trud i zadbają o przyrodę wokół siebie nie tylko w Dzień Ziemi.

          Ostatnim etapem Dnia Ziemi było przygotowanie przez każdą klasę plakatu związanego z tematem tegorocznych obchodów, czyli „Ziemia na krawędzi”. Wystawę prac można podziwiać w holu szkoły. Oto fotorelacja.

          Aleksandra Sanecka-Bugaj

        • "Pola Nadziei"

        • 21 kwietnia wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem p. Angeliką Chustecką uczestniczyli w akcji "Pola Nadziei" organizowanej przez Hospicjum Domowe św. Wincentego a'Paulo w Słubicach.

          Młodzież wspólnie ze swoimi rówieśnikami zbierała żonkile zasadzone jesienią na terenie parafii NMP Królowej Polski, a następnie rozdała je mieszkańcom Słubic. 

           

        • Marsz dla zdrowia!

        • W kwietniu przypada Światowy Dzień Zdrowia.W związku  z tym,  tradycją w naszej szkole stał się „Marsz dla Zdrowia”, który ma na celu zapoczątkowanie wiosennego przebudzenia naszej aktywnosci.  Ten najprostszy i najbardziej banalny trening , jakim jest marsz, daje niesamowite efekty i to w trzech wymiarach: dla naszego zdrowia, ducha i ciała. Marsz poprawia nastrój, bo przemierzanie szybkim krokiem, naszych ulubionych uliczek, parku czy lasu, sprawia, że możemy odetchnąć pełną piersią po całym dniu i na chwilę się wyłączyć. Pozwalamy odpocząć umysłowi, zatroskanemu dotąd codziennymi obowiązkami. Taki trening jest nie tylko dobry dla ducha, ale przede wszystkim dla zdrowia i ciała. Niech stanie sie naszym codziennym nawykiem!

        • Gminne Kunowickie Wyścigi Rzędów

        • Dnia 26.04.2023r.  w Szkole Podstawowej  w Kunowicach odbyły się zawody sportowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Razem dla dzieci w ramach projektu Wyścig po zdrowie.  Uczniowie z klas I-VI rywalizowali w siedmiu konkurencjach. W wyścigu wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych ze Słubic,w tym prywatnej Szkoły Podstawowej Euregio, z Golic oraz z Gross Lindow.  Nasza drużyna w tej zaciętej rywalizacji zajęła I miejsce izdobyła puchar oraz nagrody rzeczowe

        • Obserwacje przyrodnicze

        • 26 kwietnia nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1a i 3b wzięli udział w kolejnych warsztatach przyrodniczych, które obywają się cyklicznie raz w miesiącu. Chociaż pogoda nas nie rozpieszcza dzieci zgodnie z planem odwiedziły drzewa, które w ramach realizacji projektu przyrodniczego „Nasze drzewo” zdecydowały się otoczyć opieką.  Uczniowie zaobserwowali zmiany, jakie zaszły w wyglądzie drzew po miesiącu od ich ostatniej wizyty oraz przymocowali tabliczki informacyjne na swoich drzewach. Następnie pod czujnym okiem pani Natalii Dauer dzieci prowadziły obserwacje przyrodnicze na terenie szkolnym.

        • Majowe Święta Narodowe to dni, o których należy pamiętać

        • W maju obchodzimy ważne dla Polaków Święta Narodowe. Z tego powodu 2 b udała się do PS Miś Uszatek, do grupy Pszczółek i upamiętniła historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych.
          Drugoklasiści recytowali wiersze, śpiewali piosenkę, a Michał zagrał na skrzypcach Krakowiaka. Następnie uczniowie 2 b objęli swoją opieką sześciolatków i wspólnie wykonali pracę techniczną. Oto efekty tego spotkania.

        • Wygrana w finale!

        • Nasi Uczniowie  wygrali finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej !

          Zawodnicy z trenerem Andrzejem Nowakowskim, po zwycięstwie w półfinale z Żaganiem 19-7, ograli szkołę z Przytocznej 19-12 i awansowali do finału Ogólnopolskiego.

          Nagrody indywidualne zdobyli:

          MVP Turnieju: Borys Skierkowski.

          Król strzelców: Szymon Zaborowski(23 bramki).

          Zawodnik zespołu: Maciej Laskowski.

          Skład drużyny: Maciej Laskowski,Brian Pelc, Leonardo Pelc, Jakub Pająk, Filip Zychla, Borys Skierkowski, Szymon Zaborowski, Patryk Żurawski, Antoni Ławrynowicz, Bartosz Jureczko, Maciej Laskowski.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!