• Sprzątamy dla Polski

Dnia 4 października 2022 roku uczniowie klas 1a, 1c oraz 3b wraz ze swoimi wychowawczyniami włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski". Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.

• Warsztaty Przyrodnicze pt. "Jesień wśród nas"

30 września klasa 1a, 3b oraz dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach przyrodniczych, które przeprowadziła pani Nadalia Duer – przedstawicielka słubickiej organizacji Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Zajęcia były ściśle związane ze zmianami charakterystycznymi dla otaczającej nas przyrody w związku nadejściem jesieni. Dzieci prowadziły liczne obserwacje skrupulatnie notując swoje spostrzeżenia na specjalnej karcie obserwacyjnej. Uczestnictwo w tego typu warsztatach daje dzieciom możliwość obcowania z otaczającą nas przyrodą i wyraźnie wzbudza ich zainteresowanie. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne zajęcia, które będą odbywały się cyklicznie jeden raz w miesiącu.

• Dzień Chłopaka

W miniony piątek (30.09.2022r.) od rana w naszej szkole było słychać gromkie sto lat niosące się po korytarzach. To nikt inny, tylko nasze uczennice śpiewały najpiękniej jak tylko potrafiły dla swoich kolegów z klasy z okazji ich święta. Dziewczynki bardzo się postarały, aby ten dzień był wyjątkowy, własnoręcznie przygotowały laurki i drobne upominki. Raz jeszcze wszystkim naszym chłopcom, zarówno tym młodszym jak i nieco starszym życzymy wszystkiego co najpiękniejsze, żyjcie nam jak nadłużej!

• Biedronki powitały jesień

23.09.2022r. przedszkolaki przywitały pierwszy dzień jesieni. Z tej okazji dzieci wybrały się na spacer do pobliskiego parku. Celem wycieczki było obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie.

"Biedronkom" udało się zebrać liście w kolorach jesieni, które później wykorzystały do prac plastycznych. Podczas spaceru dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze oraz poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzień pełen wrażeń przy sprzyjającej pogodzie.

• Wyjście do Straży Pożarnej

22 września 2022r. klasa 3b wraz z wychowawczynia oraz panią Sylwią udała się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach, co było dla dzieci niezapomnianą przygodą, a jednocześnie ważną lekcją dotyczącą zagrożeń i zachowania bezpieczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc, kogo zawiadomić i w jaki sposób udzielić informacji na temat zdarzenia. Wiemy, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych i innych niebezpiecznych wydarzeń. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do którego mogliśmy wejść. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże, sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Ogromną atrakcją dla dzieci był pokaz

• Wolontariusze posprzątali świat

„Wszystkie śmieci są nasze” –to hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Finał kampanii informacyjnej oraz wszystkich działań porządkowych przypada zawsze na 3. weekend września.

Wolontariusze SP2 wspólnie z opiekunem p. Angeliką Chustecką wybrali się w miniony piątek do parku przy Parafii NMP Królowej Polski w Słubicach, gdzie uprzątnęli tereny zielone przy głównych alejach spacerowych.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

Mam talent… i kropka! Dnia 15 września obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to to święto kreatywności, odwagi i zabawy. To również czas do porozmawiania na temat swoich talentów i zaprezentowania ich światu. Dzień Kropki stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły ubrali się w kropki i udekorowali naszą szkołę kolorowymi kropeczkami zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Tego dnia uczniowie mogli porozmawiać o swoich talentach i umiejętnościach w skutek czego powstała piękna wykropkowana gazetka na korytarzu szkolnym.

• Laboratoria przyszłości

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słubicach wzięła udział w programie LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI– inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jest to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

• Warsztaty o sztuce w Galerii OKNO

Podczas warsztatów 14.06.2022 r. w Galerii OKNO uczniowie klasy I c poznawali zagadnienia związane z historią fotografii oraz możliwości, jakie może dawać w kreowaniu obrazu. Najpierw wraz z Panią kurator Anną Panek Kusz obejrzeli wystawę Tadeusza Sawy Borysławskiego, który jest artystą, architektem oraz krytykiem sztuki. Artysta wykorzystuje fotografie do tworzenia kolaży, które posłużyły jako wzór do utkania wielkoformatowych obrazów tzw. archilimów. Następnie sami zaczęli kreacje z obrazem pozując i wtapiając się w obrazy rzutowane na nich z projektora. Łapali księżyc na obrazie Van Hogha albo Słońce u Claude Moneta, rozmawiali też z Mona Lizą Leonarda da Vinci. Stworzyli również swoje grafiki, do których pozowali i dobrze się bawili.

• Wyścigi rzędów

Dnia 09.06.2022r. w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się Gminne Zawody Sportowe "Wyścigi rzędów" dla uczniów klas 1-3. O puchar przechodni walczyły trzy szkoły: SP3, SP Kunowice i SP2. Dzieci, z naszej szkoły, pod opieką Pani Eweliny Marciniak zdobyły 1. miejsce.

Piękny puchar został wręczony przez naszego gościa - Pana Mariusza Olejniczaka Burmistrza Słubic.

Niedziela 19.05.2024